Prasa silosująca

Firma Rafatronik podjęła się budowy prasy silosującej, ponieważ maszyny tego typu są bardzo kosztowne oraz koszty utrzymania tych maszyn jest wysoki. Dlatego głównymi kryteriami jakimi się kierowaliśmy podczas budowy była prostota konstrukcji, niski koszt części zamiennych i łatwa ich dostępność

Prasa ma nieskomplikowaną budowę, ponieważ do zagęszczania materiału w rękawie służy wał ślimakowy o średnicy 580mm. Napędzany jest on z wałka WOM ciągnika o prędkości 540obr/min przez przekładnie planetarną która redukuje prędkość obrotową ślimaka do ok 100obr/min. Do rękawa możesz spakować np. wysłodki buraczane lub kukurydzę. 

Wydajność maszyny dochodzi do 100t zapakowanego materiału w ciągu godziny. Maszyna posiada również rozkładany stół podawczy w celu dostarczenia materiału do ślimaka dzięki temu jest możliwość dostarczania materiału bezpośrednio z przyczep objętościowych. Stół podawczy składa się z dwóch przenośników łańcuchowych listwowych napędzanych silnikami hydraulicznymi z regulacja prędkości obrotowej. Wymagana moc ciągnika to minimum 100km oraz wydajność hydrauliki minimum 55l/min.

Montaż rękawa o średnicy 2,7m ułatwia wciągarka która umożliwia łatwe i szybkie zamontowanie rękawa na maszynie. Dzięki temu korzystanie z prasy jest wygodne. 

Gęstość upakowania materiału w rękawach foliowych zależy od ustawienia siły hamowania kół maszyny i ciągnika sprzęgniętego z maszyną.

Prasa silosująca w trakcie pracy

Film z pracy prasy silosującej

Masz pytania? Napisz do nas!

1 + 5 =

Sprawdź jak do Nas dojechać!